Historia

Restauracja „Przy Rogatce” jest rodzinną działalnością, która powstała jako odpowiedź na potrzeby Klientów Kwiaciarni „Rogatka”. Wiele osób, które, często po latach, spotykały się na Cmentarzu Rakowickim nad grobami najbliższych, poszukiwały miejsca, gdzie mogłyby porozmawiać i skonsumować dobry posiłek. Z drugiej strony rodziny zmarłych potrzebowały miejsca, w którym mogłyby urządzić przyjęcie, będące ostatnim pożegnaniem swojego bliskiego.

 

W ten sposób, w roku 2001 powstała restauracja „Przy Rogatce”. Przyjmujemy swoich gości w nowo wybudowanym budynku z 2001 roku. Dysponujemy trzema poziomami, na których przyjemy klientów indywidualnych oraz grupy zorganizowane. Obsługujemy także różnorodne przyjęcia okolicznościowe (od chrzcin poprzez imprezy firmowe na stypach kończąc).

 

Restauracja mieści się obok kwiaciarni „Rogatka”, która to mieści się  w starej poaustryjackiej Rogatce z XIX wieku. Aby nadać obu budynkom ciągłość, stylistyka i charakter  fasady „Przy Rogatce” silnie nawiązuje do gmachu kwiaciarni. Ciekawy budynek restauracji, eleganckie wnętrze, a przede wszystkim doskonałe potrawy serwowane  podkreślają  wyjątkowość tego miejsca, pozwalając jednocześnie zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

 

Na podstawie obserwacji wyborów naszych gości przygotowaliśmy nasze menu. Znajdują się w nim potrawy przede wszystkim kuchni polskiej, podane w niezwykłej i wysublimowanej odsłonie.  Nasi kucharze dokładają wszelkich starań, aby zamówione przez Państwa dania były nie tylko smaczne, ale zdrowe i wykwintne.

TOP